Hem » » Industripumpar » Membranpump » Membranpump 11,3 l/m 24VDC Tryckvakt 2,1 bar CE NSF UL (PENTAIR SHURflo 5030-2101E-010)
Artikelnamn: Membranpump 11,3 l/m 24VDC Tryckvakt 2,1 bar CE NSF UL (PENTAIR SHURflo 5030-2101E-010)
Artnr: 32273
Tillverkarens artikelnummer: 5030-2101E010
Lagerstatus: 6st
Membranpump 11,3 l/m 24VDC Tryckvakt 2,1 bar CE NSF UL (PENTAIR SHURflo 5030-2101E-010)
SHURFLO 5000
Ersätter SHURflo 2088-573-143
Teknisk data
Spänning 24 VDC
Anslutning 1/2" Male
Flöde upp till 11,3 l/min
Tryck upp till 2,1 bar
CE
NSF
UL
Tryckvakt
Material
Ventil: EPDM
Membran: Santoprene/Polypropylene, Co-Molded
Tillbehör:
Filter: 29134
Slangstos Rak: 21264 (10mm) 21265 (13 mm) 21267 (16mm) 21282 (19 mm)
Slangstos 90 grader: 21268 (10mm) 21270 (13 mm) 21276 (16mm) 21275 (19 mm)
Sugfilter: 1310001
Tryckvakt artikel: 21191
Vi har även  Slangar
För support kontakta oss:
Telefon: +46 42 25 34 00
Epost: info@frenna.se
Dokument
Dokument (1)
Du kanske också är intresserad av tillbehör och reservdelar
  • SHURFlo
    Filter 255-215 Filter anpassade till SHURFLO pumparna   1/2" Gängat med Sviv...
    133st
    Art nr. 29134
  • 225st
  • 4st
  • 464st
  • SHURFlo
    Nipplar anpassade till SHURFLO pumparna 19mm INV R1/2"
    3st
    16mm x INV R1/2"
    I lager
    Nipplar anpassade till SHURFLO pumparna 16mm INV R1/2"
    I lager
  • ARAG
      T550 Mesh Tillbehör: Slangsockel artikel nr: 1109012 (13mm), 1109013 (16...
    26st
  • 10st
      90 Grader 10mmx INV R1/2" KONA PP
    8st
  • 0st
  • Andra produkter från samma varumärke
    SHURFLO 5000 Pumpen i Shurflo® 5000-serien är designad för högt flöde och är...
    5st
    2st
      Volym: 710 mlTryck upp till 8,8 bar
    3st